אימהות, פמיניזם וכתיבת המצב - סדנת כתיבה מרוכזת עם מיה טבת דיין בעמק הסיליקון!

מיה טבת דיין

לאחר שהסדנה שלנו מאוקטובר נדחתה, והעולם התהפך ואיתו גם התעצם כל מה שידענו על נשים ועל אימהות, אני מתרגשת להגיע לעמק הסיליקון ולפגוש אתכן בסדנה חד פעמית של השראה, קריאה וגם כתיבת אימהות ופמיניזם.

בסדנה נקרא שירה וטקסטים אחרים שעוסקים באימהות ובפמיניזם, בגוף, ביופי, בהיותנו אימהות-של ובנות-של, נערוך תרגילי כתיבה ונעניק משובים לטקסטים שייכתבו.

בהתאם למצב בישראל  וללבבות של כולנו, נעשה התאמה של התכנים והתרגילים, לדברים שדחוף לכתוב עליהם עכשיו, כך שנשיג לנו איזו מחשבה בהירה בתוך כל זה ואולי גם מעט ריפוי. כל מה שהכתיבה נותנת. וכל זה מבעד לעיניים פמיניסטיות כמובן.

אז אני בוחרת לנו נושאים שגם נוגעים בפמיניזם אבל הרבה נוגעים בתחושות הכי עמוקות של כולנו בימים הללו.

 

הסדנה מיועדת לכותבות מתחילות או מיומנות, לכל מי שמרגישה מוכנה להתבונן בחומרי החיים של עצמה ולהבין איך הם נטועים בסיפור רחב וגדול מאוד על היות אישה בעולם, ולכל מי שרוצה להניע את הכתיבה, המחשבה וההשראה שלה. מספר המקומות מוגבל. בואו באהבה.

מה יהיה בסדנה?

ניפגש לארבע וחצי שעות מרוכזות עם הפסקה קלה באמצע. בכל אחד משני חלקי היום נתחיל בקריאה שיתוף והשראה, ונמשיך בכתיבה ובמשובים על הטקסטים שכתבנו.

הנושאים לשיחה ולכתיבה יילקחו מתוך ספרי "פמיניזם כפי שלימדתי את בנותיי", שמכיל 18 פרקים קצרים בנושאים שונים: הדם, היופי, הבעלות, הפחד, הכסף, הגוף, האגדות, הגברים ועוד ועוד.

.

בסוף הסדנה יינתן גם תרגיל כתיבה נוסף לבית.

.

רוצות לטעום מהספר ולהבין את הראש? לחצו על הלינק הזה וקראו 3 פרקים ראשונים.

רוצות להכיר אותי קצת טוב יותר? בלינק הזה למטה תמצאו ראיונות ופודקסטים איתי ובכלל אפשר לשוטט באתר שלי.

 

למי מיועדת הסדנה?

❤️ לכל מי שמעוניינת להעמיק איתי ביחד בכתיבה ובחשיבה פמיניסטית.

❤️ למי שמעוניינת לכתוב על כך, לשפר את יכולות הכתיבה שלה ולקבל חוות דעת אישית ממני.

❤️ למי שצמאה לרעיונות חדשים ואוהבת חשיבה משותפת.

❤️ הסדנה פתוחה לכותבות חדשות ולכותבות מתחילות כאחת וגם למי שלא בטוחה בכלל שהיא רוצה לכתוב אבל יש בה סקרנות לרעיונות חדשים ולמחשבה חדשה.

 

מקום

כתובת מדוייקת תימסר לאחר ההרשמה.

 

תאריך

17 בדצמבר 2023

9:30-14:00

אשת קשר:

טל, בווטסאפ בלבד

מה המחיר?

120 דולר (450 ש"ח)

 

מדיניות ביטולים:

עד שבוע לפני המפגש יינתן החזר מלא על ביטול ההרשמה .
על ביטול בטווח שבוע לפני המפגש הראשון יינתן החזר של 50% מהסכום.

לא יינתן החזר על ביטול השתתפות מה-13.12 ואילך.

את המפגשים עם מיה מרגישים בגוף. היא מלמדת אותך לא לפחד להסתכל ללבן שבין המילים. הרעיונות שלה לוכדים אותך כמו פנסי רכב המהפנטים את עיני הארנבת בעת חשכה, מנקבים את נשמתך ואז, אתה כותב כמו שלא חשבת אי פעם שאתה יכול

מיכלי פנקל, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

סדנת השירה שלך הותירה אצלי חוויה עמוקה ומשמעותית שמקבלת עוד רבדים מיום ליום ולא רק בתחום הכתיבה. המארג המפרה בין קריאה חוויתית בשירה עכשווית ומסקרנת לבין הקריאה בשירים האישיים של המשתתפות. הליווי בכתיבה העשיר בכלים פואטיים, תוך כדי הנחייה רגישה ומאפשרת של הקבוצה עם מבטך המיטיב ונדיבות הלב. מבחינתי זוהי מתנה נפלאה וייחודית שכל כותב יכול לאחל לעצמו

נעמה סגל-בלינדר, בוגרת סדנת השירה

בסדנה נוצר תמהיל עשיר ועם זאת פשוט ומדויק… משוב מעודן ומעודד לטקסט שהכנת בבית בצד ביקורת עמוקה של אוזן כרויה ונייר שיוף מיומן, קריאה והתעמקות בשירת נשים (שהסבירות להיחשף לקולן האישי בדרך אחרת קלושה למדי), צ'אי מהביל תוצרת בית (מתגוון ומפתיע כמו תוכני המפגש), חברת נשים מצחיקות, רגישות וחכמות לאין שיעור. אומר רק זאת, אם את או אתה מחפשים לכם מתנה אמיתית לנפש, אם יש בכם תשוקה פואטית המבקשת נתק שבועי מעול-העכשיו-הבלתי חודל, אם יש בכם האומץ לצלול לעולם של אמיתות מקומיות ואוניברסליות בלתי מתפשרות,אל תתמהמהו. בינתיים היא עוד כאן בארץ, מי יודע לכמה זמן ומתי יבער בה המסע לחיפוש הקעקוע הבא.

אדוה קמחי-חן, בוגרת סדנת השירה

סדנת תרגילים בהשראה היתה מאלפת, מרגשת, מעשירה וחוויתית. מיה חשפה אותנו לשירה אמריקאית עכשווית מרתקת, זהו צוהר לעולמות שמאד לא נגישים לנו כאן, והתרגומים הנהדרים שלה לרבים מהשירים העבירו אותם בעוצמה… היא זיקקה מהם, בכשרונה החד ובדידקטיות מרתקת, את מרכיבי ההשראה, כוונה אותנו להתנסות בכתיבה על העולמות האלה והמשובים החדים ומלאי תשומת הלב שלה הפרו ודייקו באופן מופלא. נשארתי עם טעם של עוד...

איילה רהב, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

רגע לפני שהחיים דוהרים קדימה, אני כותבת לומר לך תודה… הסדנה היתה נהדרת. הקריאה שלך את הטקסטים פותחת לי עולמות חדשים של הקשבה, והמשובים שלך סימנו לי בבהירות ובחוש הומור את הנקודות בהן אני מתחמקת, או מתפנקת. בלי להגזים אני מרגישה ברת מזל לזכות בליווי שלך

שרית בלום, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

יצירת קשר

אני תמיד שמחה לשמוע מכן!
מוזמנות לפנות אלי כדי להזמין אותי לערבי שירה, הרצאות ומפגשים על פמיניזם, חוגי בית, מועדון ספרותי, לברר פרטים על סדנאות בהנחייתי או בכל נושא ועניין אחרים.
אני שמחה להגיע לכל מקום בארץ, וכשאני בקנדה ובארה"ב אני משוטטת בין קהילות יהודיות, אוניברסיטאות ומועדוני קוראים – דברו איתי ואולי אגיע גם אליכן!

תודה