"לאן שנצוף שם בית" - סדנת שירה והשראה - בזום! *רשימת המתנה*

מיה טבת דיין

** הסדנה מלאה - מוזמנות ומוזמנים להצטרף לרשימת המתנה, גללו למטה וכתבו לי**

 

בפברואר ובמרץ ניפגש לסדרה של 6 מפגשי כתיבה, קריאה והשראה סביב חווית החיים מחוץ לישראל, רילוקיישן או הגירה, בית או נדודים, מרחק, געגוע והחיפוש אחר מקום. לצד הנושאים הללו נשאל גם מה פירוש היות ישראליות וישראלים בחול כעת, ברגע הזה, שבו ההיסטוריה היהודית מדפדפת עמוד וכולנו ניצבים מול שאלות כפולות ומכופלות של זהות, בית, משפחה ושייכות.

בסדנה נקרא שירה מרחבי העולם שעוסקת בנושאים הללו, ושנכתבה על-ידי כותבות וכותבים שניסו לברר את חווית החיים מחוץ לארצך שלך, נערוך תרגילי כתיבה ונעניק משובים לטקסטים שייכתבו. כל מפגש יוקדש לנושא/שאלה שסביבם נקרא ונכתוב, ובאמצעות תרגילי הכתיבה והמשובים נחדד את כלי הכתיבה שלנו (מטאפורות, דימויים, מבנים שיריים, שבירת שורות, אלגוריות ועוד).

הסדנה מיועדת לכותבים ולכותבות מתחילות או מיומנות, ומתאימה במיוחד גם למי שמתגוררות בחול או שמתכננות מעבר לחול/ או שהתגוררו בחול בעברן, וכמובן לכל מי שהמושגים הללו מעסיקים אותה, מי שמעוניינת ללמוד כלים בכתיבה ובעריכה עצמית ולקבל השראה למחשבה ולכתיבה נוספות. מספר המקומות מוגבל.

בואו באהבה.

מה יהיה בסדנה?

כל מפגש שלנו יתחלק לשניים: חלק אחד יוקדש לקריאה, תרגיל כתיבה, שיחה והשראה והחלק השני יוקדש למשובים על הטקסטים שנכתבו בבית.

.

המפגשים יתקיימו בזום. הקריאה והכתיבה ייערכו על מסמך משותף, כך שההערות וההצעות של חברי הקבוצה יישמרו עבורכן גם להמשך וכן ויהיה באפשרותכן לערוך את הטקסטים ולחלוק את הצמיחה וההתפתחות שלהם עם הקבוצה גם בהמשך הדרך.

.

רוצות להכיר אותי קצת טוב יותר? בלינק הזה למטה תמצאו ראיונות ופודקסטים איתי ובכלל אפשר לשוטט באתר שלי.  כדי להכיר את השירה שלי ואת הכתיבה שלי מחיינו בשלל מקומות. מוזמנות ללחוץ על הלינק הזה ודפדפו בספריי.

למי מיועדת הסדנה?

❤️ לכל מי שמעוניינות להעמיק איתי ביחד בכתיבה ובחשיבה.

❤️ למי שמעוניינות לשפר את יכולות הכתיבה שלה ולקבל חוות דעת קבוצתיות ואישיות ממני.

❤️ למי שצמאות לרעיונות חדשים ואוהבות חשיבה משותפת.

❤️ הסדנה פתוחה לכותבות חדשות ולכותבות מתחילות כאחת, וגם למי שלא בטוחה בכלל שהיא רוצה לכתוב אבל יש בה סקרנות לרעיונות חדשים למחשבה ולשיחה.

❤️וכמובן  - ובאהבה - גם לגברים.

 

תאריכים:

מפגש ראשון: יום ראשון 4-בפברואר 2024

מפגש שני: יום ראשון 11-בפברואר 2024

מפגש שלישי: יום ראשון 18 בפברואר 2024

מפגש רביעי: יום ראשון  3 במרץ 2024

מפגש חמישי: יום ראשון 10 במרץ 2024

מפגש אחרון: יום ראשון 17 במרץ 2024

 

*ב-25.2.2024 לא יתקיים מפגש

 

 

שעות:

19:00-21:30 (ישראל)

9:00-11:30 בבוקר (פסיפיק)

12:00-14:30 בצהריים (מזרחי)

אשת קשר:

להצטרפות לרשימת המתנה שלחו לי הודעה

מה המחיר?

1,620 ש"ח בהרשמה מוקדמת עד ה 16.1.2024

לאחר מכן המחיר: 1,680 ש"ח.

ניתן לחלק ל-6 תשלומים

התשלום באשראי / ביט / פייבוקס / העברה בנקאית

(כתבו לי לקבלת פרטים)

 

מדיניות ביטולים:

על ביטול עד שבעה ימי עסקים לפני פתיחת הסדנה: יינתן החזר כספי מלא.

על ביטול משבעה ימים לפני מועד הפתיחה: דמי הרישום על סך 550 ₪ לא יוחזרו.

על ביטול לאחר השיעור ראשון: דמי הרישום לא יוחזרו, בתוספת תשלום של 270 ₪ הוצאות.

על ביטול משישה ימים לפני מועד המפגש השני והלאה: לא יהיה כל החזר כספי על ביטול ההרשמה.

 

אם החמצת מפגש אחד או יותר מבין מפגשי הסדנה, יישלח אלייך סיכום של המפגש במייל עם פירוט הטקסטים שקראנו יחדיו וכן עם התרגילים שנערכו באותו מפגש.
המפגשים לא מצולמים ולא מוקלטים.

את המפגשים עם מיה מרגישים בגוף. היא מלמדת אותך לא לפחד להסתכל ללבן שבין המילים. הרעיונות שלה לוכדים אותך כמו פנסי רכב המהפנטים את עיני הארנבת בעת חשכה, מנקבים את נשמתך ואז, אתה כותב כמו שלא חשבת אי פעם שאתה יכול

מיכלי פנקל, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

סדנת השירה שלך הותירה אצלי חוויה עמוקה ומשמעותית שמקבלת עוד רבדים מיום ליום ולא רק בתחום הכתיבה. המארג המפרה בין קריאה חוויתית בשירה עכשווית ומסקרנת לבין הקריאה בשירים האישיים של המשתתפות. הליווי בכתיבה העשיר בכלים פואטיים, תוך כדי הנחייה רגישה ומאפשרת של הקבוצה עם מבטך המיטיב ונדיבות הלב. מבחינתי זוהי מתנה נפלאה וייחודית שכל כותב יכול לאחל לעצמו

נעמה סגל-בלינדר, בוגרת סדנת השירה

בסדנה נוצר תמהיל עשיר ועם זאת פשוט ומדויק… משוב מעודן ומעודד לטקסט שהכנת בבית בצד ביקורת עמוקה של אוזן כרויה ונייר שיוף מיומן, קריאה והתעמקות בשירת נשים (שהסבירות להיחשף לקולן האישי בדרך אחרת קלושה למדי), צ'אי מהביל תוצרת בית (מתגוון ומפתיע כמו תוכני המפגש), חברת נשים מצחיקות, רגישות וחכמות לאין שיעור. אומר רק זאת, אם את או אתה מחפשים לכם מתנה אמיתית לנפש, אם יש בכם תשוקה פואטית המבקשת נתק שבועי מעול-העכשיו-הבלתי חודל, אם יש בכם האומץ לצלול לעולם של אמיתות מקומיות ואוניברסליות בלתי מתפשרות,אל תתמהמהו. בינתיים היא עוד כאן בארץ, מי יודע לכמה זמן ומתי יבער בה המסע לחיפוש הקעקוע הבא.

אדוה קמחי-חן, בוגרת סדנת השירה

סדנת תרגילים בהשראה היתה מאלפת, מרגשת, מעשירה וחוויתית. מיה חשפה אותנו לשירה אמריקאית עכשווית מרתקת, זהו צוהר לעולמות שמאד לא נגישים לנו כאן, והתרגומים הנהדרים שלה לרבים מהשירים העבירו אותם בעוצמה… היא זיקקה מהם, בכשרונה החד ובדידקטיות מרתקת, את מרכיבי ההשראה, כוונה אותנו להתנסות בכתיבה על העולמות האלה והמשובים החדים ומלאי תשומת הלב שלה הפרו ודייקו באופן מופלא. נשארתי עם טעם של עוד...

איילה רהב, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

רגע לפני שהחיים דוהרים קדימה, אני כותבת לומר לך תודה… הסדנה היתה נהדרת. הקריאה שלך את הטקסטים פותחת לי עולמות חדשים של הקשבה, והמשובים שלך סימנו לי בבהירות ובחוש הומור את הנקודות בהן אני מתחמקת, או מתפנקת. בלי להגזים אני מרגישה ברת מזל לזכות בליווי שלך

שרית בלום, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

יצירת קשר

אני תמיד שמחה לשמוע מכן!
מוזמנות לפנות אלי כדי להזמין אותי לערבי שירה, הרצאות ומפגשים על פמיניזם, חוגי בית, מועדון ספרותי, לברר פרטים על סדנאות בהנחייתי או בכל נושא ועניין אחרים.
אני שמחה להגיע לכל מקום בארץ, וכשאני בקנדה ובארה"ב אני משוטטת בין קהילות יהודיות, אוניברסיטאות ומועדוני קוראים – דברו איתי ואולי אגיע גם אליכן!

תודה