3 מפגשי כתיבה והשראה בסן דייגו עם מיה טבת דיין – אימהות וכתיבה פמיניסטית

מיה טבת דיין

הי אהובות, אני מתרגשת להגיע לסן דייגו ולפגוש אתכן בנובמבר ל-3 מפגשים של השראה, קריאה וגם כתיבת אימהות וכתיבה פמיניסטית, פעם בשבוע, בימי ראשון בבוקר! נקרא שירה וטקסטים אחרים שעוסקים באימהות ובפמיניזם, בגוף, ביופי, בהיותנו אימהות של ובנות של, נערוך תרגילי כתיבה ונעניק משובים לטקסטים שייכתבו בבית. מיועד לכותבות שירה וכתיבה קצרה אחרת, מתחילות או מיומנות, לכל מי שמרגישה מוכנה להתבונן בחומרי החיים של עצמה ולהבין איך הם נטועים בסיפור רחב וגדול מאוד על היות אישה בעולם, ולכל מי שרוצה להניע את הכתיבה, המחשבה וההשראה שלה. בואו באהבה.

מה יהיה במפגשים?

כל מפגש ייארך כשלוש שעות ויוקדש לנושא אחר – שעה אחת נקרא, נשוחח, נעמיק, נכתוב יחדיו, ובשעה השנייה נעניק משובים לטקסטים מהבית ודרכם נקבל כלים לכתיבה, לעריכה עצמית, קול הכותבת, דימויים, שבירות שורות, כותרות, ועוד ועוד.

הנושאים ייבחרו על-ידי כולנו מתוך ספרי "פמיניזם כפי שלימדתי את בנותיי", שמכיל 18 פרקונים בנושאים שונים: הדם, היופי, הכעלות, הפחד, הכסף, הגוף, האגדות, הגברים ועוד ועוד.

 

בין המפגשים יינתנו תרגילי כתיבה לבית.

 

רוצות לטעום מהספר ולהבין את הראש? לחצו על הלינק הזה וקראו 3 פרקים ראשונים.

רוצות להכיר אותי קצת טוב יותר? בלינק הזה למטה תמצאו ראיונות ופודקסטים איתי ובכלל אפשר לשוטט באתר שלי.

 

למי מיועדים המפגשים?

לכל מי שמעוניינת לחשוב ולכתוב איתי ולהעמיק ביחד בכתיבה ובחשיבה על אימהות ופמיניזם. למי שמעוניינת לכתוב על כך, שמחפשת עומק וקריאה מעמיקה של הטקסטים שלה, וגם של טקסטים אחרים, שצמאה לרעיונות חדשים ואוהבת חשיבה משותפת. המפגשים פתוחים לכותבות חדשות ולכותבות מתחילות כאחת וגם למי שלא בטוחה בכלל שהיא רוצה לכתוב אבל יש בה סקרנות ורצון להשראה חדשה.

 

מקום

סן דייגו

 

תאריכים

5.11, 12.11, 19.11, 26.11

מה המחיר?

המחיר ל-4 מפגשים:

בהרשמה מוקדמת עד ה 15.8:

ניתן לחלק עד 4 תשלומים.

ניתן לשלם באשראי ובהעברה בנקאית.

מדיניות ביטולים:

עד שבועיים לפני המפגש הראשון יינתן החזר מלא על ביטול ההרשמה .
על ביטול בטווח שבועיים לפני המפגש הראשון יינתן החזר מלא בקיזוז 350 ש"ח דמי הרשמה על ביטול לאחר המפגש הראשון יינתן החזר מלא בקיזוז 275 ש"ח לא יינתן החזר על ביטול השתתפות מהמפגש השני ואילך.

את המפגשים עם מיה מרגישים בגוף. היא מלמדת אותך לא לפחד להסתכל ללבן שבין המילים. הרעיונות שלה לוכדים אותך כמו פנסי רכב המהפנטים את עיני הארנבת בעת חשכה, מנקבים את נשמתך ואז, אתה כותב כמו שלא חשבת אי פעם שאתה יכול

מיכלי פנקל, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

סדנת השירה שלך הותירה אצלי חוויה עמוקה ומשמעותית שמקבלת עוד רבדים מיום ליום ולא רק בתחום הכתיבה. המארג המפרה בין קריאה חוויתית בשירה עכשווית ומסקרנת לבין הקריאה בשירים האישיים של המשתתפות. הליווי בכתיבה העשיר בכלים פואטיים, תוך כדי הנחייה רגישה ומאפשרת של הקבוצה עם מבטך המיטיב ונדיבות הלב. מבחינתי זוהי מתנה נפלאה וייחודית שכל כותב יכול לאחל לעצמו

נעמה סגל-בלינדר, בוגרת סדנת השירה

בסדנה נוצר תמהיל עשיר ועם זאת פשוט ומדויק… משוב מעודן ומעודד לטקסט שהכנת בבית בצד ביקורת עמוקה של אוזן כרויה ונייר שיוף מיומן, קריאה והתעמקות בשירת נשים (שהסבירות להיחשף לקולן האישי בדרך אחרת קלושה למדי), צ'אי מהביל תוצרת בית (מתגוון ומפתיע כמו תוכני המפגש), חברת נשים מצחיקות, רגישות וחכמות לאין שיעור. אומר רק זאת, אם את או אתה מחפשים לכם מתנה אמיתית לנפש, אם יש בכם תשוקה פואטית המבקשת נתק שבועי מעול-העכשיו-הבלתי חודל, אם יש בכם האומץ לצלול לעולם של אמיתות מקומיות ואוניברסליות בלתי מתפשרות,אל תתמהמהו. בינתיים היא עוד כאן בארץ, מי יודע לכמה זמן ומתי יבער בה המסע לחיפוש הקעקוע הבא.

אדוה קמחי-חן, בוגרת סדנת השירה

סדנת תרגילים בהשראה היתה מאלפת, מרגשת, מעשירה וחוויתית. מיה חשפה אותנו לשירה אמריקאית עכשווית מרתקת, זהו צוהר לעולמות שמאד לא נגישים לנו כאן, והתרגומים הנהדרים שלה לרבים מהשירים העבירו אותם בעוצמה… היא זיקקה מהם, בכשרונה החד ובדידקטיות מרתקת, את מרכיבי ההשראה, כוונה אותנו להתנסות בכתיבה על העולמות האלה והמשובים החדים ומלאי תשומת הלב שלה הפרו ודייקו באופן מופלא. נשארתי עם טעם של עוד...

איילה רהב, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

רגע לפני שהחיים דוהרים קדימה, אני כותבת לומר לך תודה… הסדנה היתה נהדרת. הקריאה שלך את הטקסטים פותחת לי עולמות חדשים של הקשבה, והמשובים שלך סימנו לי בבהירות ובחוש הומור את הנקודות בהן אני מתחמקת, או מתפנקת. בלי להגזים אני מרגישה ברת מזל לזכות בליווי שלך

שרית בלום, בוגרת סדנת "תרגילים בהשראה"

יש ספרים שאני מגיעה אליהם שנים ספורות לאחר צאתם ותוהה: "איך לא הגעתי אליהם עד עכשיו? למה לא סיפרתם לי שיש ספר כזה?

שרית פליין, אוצר מילים

יצירת קשר

אני תמיד שמחה לשמוע מכן!
מוזמנות לפנות אלי כדי להזמין אותי לערבי שירה, הרצאות ומפגשים על פמיניזם, חוגי בית, מועדון ספרותי, לברר פרטים על סדנאות בהנחייתי או בכל נושא ועניין אחרים.
אני שמחה להגיע לכל מקום בארץ, וכשאני בקנדה ובארה"ב אני משוטטת בין קהילות יהודיות, אוניברסיטאות ומועדוני קוראים – דברו איתי ואולי אגיע גם אליכן!

תודה