12 מחשבות לאחר חצי שנה ראשונה של חיינו החדשים

 

 1. לחלק את חייך בין שני מקומות. לעלות קצת לשמיים בכל פעם כדי להגיע לאדמה שלך. זו שלך מתוקף הלב וזו שלך מתוקף הבחירה. לשים לב שפעם החיים שלך היו מתנהלים במישור, עכשיו הם מתנהלים בקפיצות הדרך. ומה זה אומר לחיות מתוך התנועה החדשה הזאת למעלה ולמטה. קצת כמו ניתורי שמחה.
 2. לראות את הבית שלך באור יום, בוקר, צהריים, קיץ וסתיו. לראות את הבעל שלך באור יום, כל יום. לאכול איתו בנחת ארוחת בוקר מאוחרת, לרדת איתו לחוף הים כשהילדות בבית ספר. גם אם יש כבר רוח ואת אומרת לו בוא נברח מהחוף למקום יותר חם, הקול הפנימי שלך אומר לך שלזה בדיוק התכוונתם כל החיים.
 3. לא להיות בלחץ. לא לשנוא את הבוקר. לא להצטער על הסופש שנגמר. לא להתבאס על תחילת השבוע. להיות בנחת פנימית כזאת שגם כשהילדה שלך מתעוררת באמצע הלילה את מקבלת אותה במאור פנים.
 4. לאכול לאט. כלומר, לא לשבת ולאכול במשך שעות, אבל לאכול בלי למהר לחזור לשום מקום. כי את כבר במקום. לאכול ולזכור מה אכלת. להשקיע באוכל שלכם- להכין את הבצק, לאפות את הלחם, לגדל את התותים, להכין את החלב, את הקרטיבים, את הגלידה.
 5. לגלות שזה לוקח חמש דקות. לפעמים עשר.
 6. להתאהב מחדש במטבח ובגינה. להבין שהם לא עוד מטלה. שהם לא תובעים את הזמן שלך- אלא הם שם כדי לתת לך יותר זמן עם עצמך ועם האהובים שלך.
 7. להתחיל להסתכל אחרת על כסף. הפעם מתוך אתגר: להפוך את היחסים בין כסף לעבודה. במילים אחרות, ללמוד לא איך לעבוד בשביל כסף אלא איך לתת לכסף לעבוד בשבילך. אבל לא כסיסמא. אלא כסיפור החיים שלך.
 8. בד בבד, ללמוד לעבוד בשביל עצמך והמשפחה שלך בלי קשר לכסף. לעבוד בלגדל, להכין, לבנות, לאפות, לשפץ, לסרוג- בקיצור, לייצר דברים שאתם צריכים ואוהבים.
 9. לראות את הבנות שלך סורגות מתנות לחברות, שותלות ירקות, אופות לחם. ולהחזיק את עצמך חזק לא לצלם כל דבר שהן עושות כדי לתת לכל הפעולות האלה תוקף של שגרה.
 10. לצלם כל הזמן בכל זאת.
 11. לגלות את בעלך מחדש בתוך כל הפעולות החדשות הללו. לגלות שאתם שותפים אמיתיים לדרך אמיתית ששניכם חוצבים ברגליכם בעודכם צועדים בה. לגלות שאתם אהובים. לראות אותו, למשל כשהוא מכין שוקולד ביתי, ולהרגיש את הלב שלך עולה על גדותיו מגאווה ואהבה. להבין מחדש למה בחרתם זה בזו.
 12. לנסוע דרומה וצפונה, לטבול באגמים, לעלות ולרדת ממטוסים, להתערבל קצת בכל פעם מחדש ולהתיישר. כמו ריסטארט לעצמכם. ומה זה עושה לעור הפנים. ולעור התוף. ולתוף הלב